Kenia

Dziś jest: Poniedziałek, 17 lutego 2020, Imieniny: Łukasza, Donata
Promocje i ogłoszenia »

Kenia

2009-08-03

Kenia

Kenia to jeden z bardziej znanych krajów afrykańskich. Turystów przyciągają tutaj piękne widoki, afrykańskie sawanny pełne dzikich zwierząt, safari oraz liczne parki narodowe.


Kenia – wycieczki

„Kenia last minute” to coraz chętniej wybierane formy wycieczki. Polscy internauci wyjeżdżają na nie wykorzystując liczne promocje. Kenia na tym korzysta, a turyści mają co wspominać.

Kenia – położenie

Kenia leży nad oceanem Indyjskim we wschodniej Afryce, zajmując powierzchnię 582 650 km² . Jej bezpośrednimi sąsiadami są Etiopia, Somalia, Sudan, Tanzania oraz Uganda. Stolicą kraju jest Nairobi.

Kenia – kuchnia

Kenia jest krajem, który może się pochwalić jedną z najbardziej smacznych kuchni. Większość dań zawiera owoce morza oraz zwykłe owoce – banany, papaię i truskawki. Głównymi daniami są Ugali – płatki kukurydziane z gulaszem i warzywami, Nyama choma – kozia pieczeń, oraz Matoke – tłuczone zielone banany. Kenia słynie również z dobrych alkoholi – bardzo popularne są kenijskie rumy - Kenya Cane oraz Kenya Gols.

Kenia - klimat

Kenia jest w strefie klimatu równikowego monsunowego. W górach oraz przy wybrzeżu występuje jego wilgotna odmiana, natomiast w pozostałej części kraju – sucha. Kenia charakteryzuje się dwoma porami deszczowymi – od marca do maja, oraz od listopada do grudnia.

Kenia – atrakcje

Kenia w ramach atrakcji turystycznych oferuje zwiedzanie licznych parków narodowych oraz wycieczki po sawannie. Największymi parkami narodowym są Tsavo East i Tsavo West, natomiast Kenia słynie najbardziej z parku Masai Mara. Można w nich obejrzeć z bliska dzikie zwierzęta żyjące na wolności – słonie, żyrafy, lwy, bawoły, antylopy, lamparty i wiele innych. Fascynująca jest też egzotyczna roślinność, a także inne elementy krajobrazu – np. kopce termitów osiągające wysokość 2 metrów.

Kenia jest jednym z trzech państw, w granicach których położone jest trzecie co do wielkości afrykańskie jezioro – Jezioro Wiktorii. Polskie wycieczki kojarzą to miejsce na pewno z książkami o Tomku Wilmowskim. W największych miastach Kenii, m.in. Nairobi i Mombasa jest też wiele zabytków z okresu arabskiego i portugalskiego do zwiedzania.

By Katarzyna Sowa
Source: http://www.artelis.pl/art
» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

fotoreportaze
Jeśli szukasz kredyt lub pożyczki na swój wymarzony i wgzotyczny wyjazd skorzystaj z oferty naszych partnerów finansowych, serwisów 7kredyt.pl oraz Internetowego Domu Kredytowego KredytHouse.pl

Sonda

Gdzie w tym roku spędzisz urlop?

W kraju, nad morzem

W kraju, nad jeziorem

W kraju, w górach

Za granicą

Najnowsze firmy w bazie

Tanie Bilety Lotnicze

Centrum Rezerwacji Lotów - tanie loty do większości lotnisk na świecie. Ponad 1000...

Bieszczady - noclegi pokoje...

Portal o Bieszczadach dla miłośników tych pięknych gór oraz dla tych co dopiero...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7travel.pl, dodaj swój e-mail:

Portal 7travel.pl: Komunikaty | Reklama w serwisie | Zostań redaktorem | Współpraca z portalem 7travel.pl | Napisz do nas

Fora 7travel.pl: Hotele | Austria | Chorwacja | Grecja | Hiszpania | Turcja | Egipt | Maroko | Suwalszczyzna

© Copyright by 7travel.pl, 2009-2014